Blog

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová (KH) je přirozeně se vyskytující lineární polysacharid o velké molekulové hmotnosti. KH tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Je přirozenou součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Ve velkém množství se nachází v očním sklivci, synoviální tekutině (kloubním mazu) a kůži. Co všechno KH umí?

4 tipy na jak na problémy s chodidly.

Utlačujeme nohy ve špatných botách, zapomínáme se o ně starat a nevěnujeme jim patřičnou pozornost. Trápíme je na vysokých podpatcích nebo trpí kvůli naší nadměrné hmotnosti. Všechny tyto skutečnosti vedou k nejrůznějším potížím, mnohdy až k onemocněním nohou. Stejně tak, jak provádíme generální údržbu našich aut, bychom se měli starat o své nohy.

Jak na suchou pleť?

Miliony lidí na celém světě mají suchou pokožku, její přirozená ochranná vrstva je tedy narušená. Mazové žlázy nevytvářejí dostatek lipidů, z  pokožky pak uniká velké množství vody. Ta je drsná, vznikají na ní zarudlá místa a dotyčná osoba cítí pnutí a svědění. Nedostatek lipidů způsobuje rovněž nedostatek přirozených ochranných faktorů, jako je urea, soli a glukóza.

Jarní očista organizmu

Dlouhá zima pomalu končí. Je přirozené, že stejně jako medvědi spí svým zimním spánkem, i pro nás je toto období spíše dobou útlumu. Chladné počasí mnohé z nás táhlo spíše do tepla našich domovů pod peřinu k oblíbenému seriálu. S příchodem jarních měsíců však dochází k  radikální proměně: sluneční paprsky nám dodávají potřebnou energii, která nám po dlouhé měsíce chyběla, a přímo nás vybízejí k tomu být venku a hýbat se. Stejně jako se probouzí příroda, začíná se vše zelenat, kvést, stejným procesem procházíme i my.

Srdce ve stresu

Nedostatek času, tragické události, zloba: vše, co v nás vyvolává psychické napětí, zároveň škodí i našemu srdci.
11. září 2001, teroristický útok v New Yorku: ve dvou následujících měsících bylo v nemocnicích a na klinikách registrováno o 49 % srdečních infarktů více než před touto událostí. Tragické události spojené se zemětřesením a tsunami ve Fukušimě způsobilo, že v následujících čtyřech týdnech podlehlo výrazně více lidí zástavě srdce než předtím.