Vyzkoušejte produkt z řady ❤️ SheCosmetics a dáme vám 🚚 dopravu ZDARMA na celou objednávku 👍

Glucadent

Tak já vám něco řeknu. Když jsem v roce 2016 poprvé slyšel o zubní pastě Glucadent, nechalo mě to úplně chladným. Prostě no a co, nějaká zubní pasta, jakých tady jsou mraky... Jenže neuběhl ani rok takovéto okázalé ignorace a docela náhodou jsem se ocitl na přednášce dr.Krajíčka, zaposlouchal se do toho, co říkal a z té fádní zubní pasty Glucadent se vyklubalo něco co mě posadilo na zadek a tento pocit trvá dodnes. Pan doktor svou přednášku začínal slovy: "Ženy myjí nádobí po jídle, zatímco muži myjí nádobí před jídlem. A hádejte, čí nádobí má na povrchu více bakterií...?" Celý tok následujících informací byl o bakteriích, o tom, jak se jim daří ve vlhku a tmě, jak spolu komunikují. Jak se jim daří zejména v ústech a ve střevech, ale jak díky přenosu krevním řečištěm dokáží kolonizovat i vzdálenější orgány, jako jsou například ledviny nebo srdce A také jaký vliv na jejich nemnožení má zubní pasta Glucadent.

Ale popořadě. Jak všichni víme, naše ústa jsou největší vstupní bránou do těla. Vstupní bránou nejen pro potravu, ale také pro bakterie. A že těch bakterií tam tedy je! Vesele se množí a docela se jim daří, zejména v těch zákoutích, kam štětiny kartáčku při běžném čištění nedosáhnou. Ale pozor! Některé z těch bakterií jsou prospěšné a vysloveně žádoucí. To jsou zejména různé kmeny laktobacilů (mléčné kvašení), které svou přítomností zabezpečují správné pH ústních sliznic. Naopak, některé bakterie jsou vyloženě škodlivé až agresivní (některé streptokoky a stafylokoky, kterým se daří zejména v biofilmu na povrchu zubů - plaku). Pro zdraví a dobrou kondici dutiny ústní a potažmo celého těla se samo nabízí logické řešení, které spočívá v tom, držet ty špatné bakterie na uzdě tím, že si budeme pěstovat převahu bakterií prospěšných. Zní to jednoduše, ale zas tak triviální to není. Položme si otázku - jak minimalizovat armádu patogenů, aniž bychom ublížili bakteriím přátelským? Protože pokud se to nepodaří, tak se dříve nebo později můžeme setkat s něčím, jako na obrázku níže. Koho by kdy napadlo, že za špatnou funkcí ledvin nebo za srdeční arytmií se může skrývat divoké ZOO z úst?

Nemoci_ústa

Zubní pasta Glucadent je jediná svého druhu na trhu s přidaným mikronizovaným  betaglucanem. Proč jsme ho tam přidali? Protože zkrátka i v kontaktní formě se sliznicí dutiny ústní dokáže vybudit určité aktivity, související s nespecifickou imunitní odezvou. Lokálně. Aby toho ale nebylo málo, je zde i synergický účinek dalších látek, které péči o dásně, zuby a sliznice dutiny ústní umějí. Kromě samotného betaglukanu to jsou:

- Laktát hliníku, stahující látka. Dokáže "utáhnout" dáseň kolem krčku zubu, takže patogeny se jen obtížně dostanou ke kořenům zubů, resp. se tam časem nedostanou vůbec

- Éterické oleje z anýzu a šalvěje. Nejenže dodávají svěžest celému komplexu látek v zubní pastě, ale hlavně ruší komunikaci patogenních látek. Zjednodušeně řečeno, když bakterie nedokážou najít protějšek svého kmene, podstatně ztrácí schopnost se množit. Paradoxně tento princip funguje na patogenní bakterie, námi hýčkané acidofily nechává na pokoji (selektivní efekt)

- Alantoin, látka přírodní a hojivá. Podporuje rychlejší regeneraci poškozených tkání

- Xylitol, přírodní sladidlo, cukr z břízy. Ten chutná sladce, ale neposkytuje potravu bakteriím, proto jím můžeme bez obav a elegantně vyvážit kyselost laktátu hliníku

- Fluorid sodný, ještě pořád nezastupitelná látka pro pevnost zubu jako takového

Souběh všech účinků zubní pasty Glucadent je mohutný. Nejlepším ukazatelem pak je vlastní zkušenost. Výstižně to popsala jedna naše spolupracovnice: "Vždycky když si vyčistím zuby pastou Glucadent, mám pocit, jako bych právě byla po speciálním ošetření na zubní hygieně."

Glucadent_1

V souvislosti se zubní pastou Glucadent jsem rovněž poprvé zaregistroval pojem "QUORUM SENSING". Jedná se o fenomén komunikace mezi bakteriemi a nejen jimi. Jde o to, že v temném prostředí uvnitř těla se spolu bakterie mohou domlouvat, aniž by na sebe viděly. Děje se tak chemickou cestou formou signálních molekul. Díky nim mají bakterie svého kmene dokonalý přehled o tom, kolik jich je a kde se nachází. Podle toho mohou korigovat své chování. Zjednodušeně řečeno, když vědí, že jich je málo, jsou mírné (a to i listerie, e.coli, salmonely, pneumokoky atd...). Jakmile ale jejich počet překročí určitou danou mez, jejich chování se mění, stávají se agresivními = v tu chvíli si uvědomíme, že se v těle něco děje, že propuká nemoc. Ale to nejlepší na konec. Esenciální oleje v zubní pastě Glucadent jsou schopny rušit QUORUM SENSING patogennů v dutině ústní. Proto také můžeme počítat s prodlouženým účinkem ošetření zubů a sliznic zubní pastou Glucadent. Souhrnně řečeno, našim cílem je udržení rovnováhy mezi bakteriemi v dutině ústní, resp. nastolit mírnou převahu bakterií prospěšných, nikoli se při použití silných chemikálií zbavit kompletně všech bakterií. Tento stav aseptického prostředí v dutině ústní je jednak víceméně nedosažitelný, ve druhém sledu ani žádoucí, vede totiž k oslabení slizniční imunity. Ohledně fenoménu QUORUM SENSING si můžete udělat krátký úvod v článku třeba ZDE.

Znáte pojem HALITÓZA? Jde o dlouhodobě nepříjemný zápach z úst a úzce souvisí s výše popsaným jevem QUORUM SENSING. Halitózu způsobuje jednak činnost bakterií v dutině ústní (jedná se především o anaerobní bakterie, produkující těkavé složky síry), stav zhoršuje rovněž nedostatečná vlhkost sliznic dutiny ústní (ať už vlivem nízkého denního příjmu tekutin nebo užíváním některých léků). Dobrá zpráva je, že přerušením komunikačního spojení mezi patogeny dojde poměrně rychle k zmírnění nebo odstranění zápachu z úst. Odborníci na téma halitózy navíc dodávají: "Rozklad bílkovin i jiných látek v ústech je normální proces, jehož následkem nemusí být halitóza. Bakterie způsobující zápach z úst se totiž nacházejí v dutině ústní každého člověka. Pro vznik zápachu z úst je však rozhodující množství těchto bakterií. Pokud v oblasti úst a hltanu panuje bakteriální rovnováha, zápach nevzniká." Pro udržení kýžené bakteriální rovnováhy v dutině ústní je ideální kombinace zubní pasty Glucadent a ústní vody Glucadent Aktiv. Věřte, že rozdílu "PŘED" a "PO" si okolí docela rychle všimne a kvituje s povděkem. Kdybychom chtěli jít ještě více do hloubky, pravidelně konzumujme mléčně kvašenou zeleninu, eventuálně lze sáhnout po standardizovaných bakteriích nové generace v doplňku stravy. Možná se budete divit, ale i pohoda ve střevech má vliv na vůni nebo nevůni našeho dechu.

Stop and Prevent Bad Breath | Shinagawa PH

Jak funkční tedy zubní pasta Glucadent je? Udělejte si svůj vlastní test. Vyčistěte si před spaním jeden večer důkladně zuby běžnou zubní pastou a další večer použijte zubní pastu Glucadent. Další den ráno ucítíte rozdíl. Glucadent díky souběhu všech svých složek dokáže účinkovat 5-7 hodin po vyčištění. Takže i ráno po probuzení je ospalý dech podstatně svěžejší. Stojí to za to? 

Nebo test č.2, pro osoby s částečnou nebo úplnou zubní náhradou. Večer před spaním si jemně namasírujte dásně zubní pastou Glucadent. Případné otlaky od protézy se během noci krásně zklidní.

Ale klidně si udělejte i test č. 3, zkrátka se podívejte, co na účinky zubní pasty Glucadent říká naše kamarádka Heuréka a nezávislé hodnocení uživatelů. Stačí se podívat ZDE.

Jenže zubní pastou Glucadent to zdaleka nekončí. Je zde ještě potencovaný medicinální Glucadent Aktiv s ještě větším stahujícím účinkem. Je zde i ústní voda bez alkoholu Glucadent Aktiv, sloužící ke každodenní péči. Je zde i ústní voda pro akutní stavy Glucadent DENTIO, velmi žádaná pro svůj rychlý nástup účinku a úlevu od bolesti (obsahuje účinné bakteriostatické látky cetylpyridiumhydrochlorid a chlorhexidin, takže se doporučuje pro ošetření dutiny ústní maximálně 10 dní). Je zde i Glucadent zubní prášek pro jemné bělení a pak také rodina zubních kartáčků s ultrajemnými štětinami.

Prozatím poslední novinkou, která se objevila v rodině prostředků na ošetření dutiny ústní je Glucadent desinfekce na zubní kartáčky. Esenciální jedlový olej a vysokopropcentní alkohol dokáže na jediné aplikaci vydesinfikovat štětiny kartáčku po použití, takže další čištění je naprosto bezpečné.

Jak vidíte, snažíme se, aby rodina Glucadent byla pestrá. A já si osobně moc přeji, aby vše našlo v každé koupelně svůj nový domov. Protože každý člověk si zaslouží, aby mu zuby a dásně fungovaly spolehlivě a dlouho a aby se zdraví v dutině ústní pozitivně odrazilo i na celkové tělesné kondici. Protože věřte tomu nebo ne, péče o dásně a sliznice v dutině ústní je stejně důležitá, jako o zuby samotné. Protože k čemu jsou dokonale vybělené zuby, když se v oslabené dásni neudrží?

Richard Sklář

Zpět do obchodu