Vyzkoušejte produkt z hořčíkové řady ❤️ IQ MAG a dáme vám 🚚 dopravu ZDARMA na celou objednávku 👍 Ke každé objednávce DÁREK Samolepící náplast na prsty

Řada na dýchání.

Dýchání je proces, při kterém dochází k základní výměně plynů v organismu a který mj. pomáhá i udržovat stabilní pH organismu. Výměna plynů probíhá v plicích a plyny se do plic a z plic dostávají důmyslným a složitým systémem trubic, zvanými dýchací cesty. Na kvalitě výměny plynů v plicích plně závisí i kvalita života člověka. Laicky řečeno, ve vdechu ze vzduchu absorbujeme především životodárný kyslík a ve výdechu eliminujeme oxid uhličitý. Jde o činnost víceméně podvědomou, většinu času našeho bytí za nás dýchá vnitřní autopilot, na kterého se můžeme plně spolehnout. Jak je dýchání důležité si obvykle uvědomíme až teprve tehdy, když se něco na horní nebo dolní cestě zadrhne.

Každý z nás si určitě přeje dýchat volně, svobodně, bez problémů. Jenže přání je jedna věc, skutečnost druhá. Dospělý člověk, který si nachlazením přivodí rýmu, kašel, chřipku, nebo zánět průdušek si většinou nějak poradí, nejčastěji svépomocí. Co ale takové dítě do tří let věku, které podle neúprosné statistiky postihuje rýma až dvanáctkrát do roka? Podle závažnosti onemocnění bývá v lepším případě rozmrzelé, protože se mu hůře dýchá a v noci špatně spí. 

Dýchací cesty_3

Existuje něco "všechno v jednom"?

Sílu a účinnost bylin na celkovou kondici člověka si uvědomovaly nejen středověké babky kořenářky. Pro dýchací cesty převážně empirické dovednosti našich předků platily dvojnásob. Různě účinné recepty a receptury se dědily z generace na generaci a mnohé jsou používány dodnes. Pro současnost ale platí, že empirie musí být doložena exaktními a nevyvratitelnými znalostmi, ruku v ruce s technologií výroby. Teprve pak může být výrobek testován a uveden na trh. Když vznikala Naturprodukt Řada na dýchací cesty, záměrem bylo podpořit všechny součásti dýchacího systému a dlouhodobě je udržovat v kondici. Tedy aby produkt účinkoval jak na horní, tak i na dolní cesty dýchací a uměl především:

  • předcházet vzniku zánětu dýchacích cest
  • převádět mukózní hleny na kapalnou formu
  • usnadňovat vykašlávání
  • mírnit chronické problémy s dýcháním
  • tlumit následky kouření nebo jiného poškození dýchací soustavy
  • být vhodný jako podpůrný prostředek farmakologické léčby
  • být bezpečný a účinný i pro děti od jednoho roku věku

Sirup na dýchací cesty i pro děti od jednoho roku

Tento sirup byl vůbec prvním z řady pro dýchací cesty, který spatřil světlo světa. Pak ještě chvíli trvalo, než získal důležité schválení České pediatrické komory "pro děti od jednoho roku". Koneckonců podívejte se na složení bylin. Kompozice je unikátní, mimořádně účinná pro všechny věkové skupiny a zároveň bezpečná pro děti od jednoho roku: kořen petrklíče a proskurníku, nať jitrocele a plícníku a výhonky borovice. Kompozičně je poměr jednotlivých bylin vyvážen z hlediska jejich synergického účinku. Zajímavostí je použití plícníku lékařského, který byl dlouhou dobu oblíben a používán horníky, soužícími se se silikózou. Pak se na "obyčejný" plícník  nějak pozapomnělo, aby se pak s velkou slávou objevil jako mimořádně platný člen týmu právě v Naturprodukt Řadě na dýchací cesty. Jak už sám název přípravku napovídá, jde o sirup. Zdrojem lahodně sladké chuti a zároveň přirozeným konzervantem je zde sacharóza, jedno z přirozených sladidel, na které je trávicí soustava člověka evolučně přivyklá. Tento sirup na dýchací cesty si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

 DÝCHACÍ ŘADA_motýle_web

Sirup na dýchací cesty a klidnou noc

Mladší brácha základního sirupu pro dýchací cesty, určený pro zklidnění a uvolnění dýchací soustavy během spánku. Složení bylin je mírně odlišné od "denní verze", nicméně rovněž plně funkční: Nať konopice a plicníku společně s kořenem a listem proskurníku přispívají k normální funkci dýchacího systému. Kořen a list proskurníku vykazují antibakteriální aktivitu. List meduňky a máty napomáhají relaxaci a spánku. Chtěli bychom o všech obsažených bylinách informovat mnohem obšírněji, nicméně jsme vázáni striktním obsahem schválených zdravotních tvrzení. I v tomto případě je zdrojem lahodně sladké chuti a zároveň přirozeným konzervantem sacharóza. Tento sirup na klidnou noc při potížích s dýcháním si můžete prohlédnout a zakoupit zde

Kapky na dýchací cesty pro děti od jednoho roku

Koncentrovanější alternativa sirupu na dýchací cesty s tymiánem, petrklíčem, plícníkem a květem lípy, určená pro použití v jednotlivých kapkách. Jen pro zajímavost, výrobek je ochucen a slazen námi vyráběným malinovým sirupem, takže je i těmi nejmenšími dětmi přijímán velmi pozitivně. Tyto kapičky jsou vhodné pro každou věkovou skupinu, nicméně stěžejní použití je díky schválení Českou pediatrickou komorou pro děti od jednoho roku věku. Celý produkt si můžete prohlédnout a zakoupit zde

Balzám NATURA při nachlazení

Éterické oleje levandule, eukalyptu a máty ve velmi příjemném balzámu, který po aplikaci na pokožku z přední i zadní strany hrudníku působí relaxačně. Velmi dobré zkušenosti máme právě u dětí a paradoxně seniorů (těch největších dětí). Obranyschopnost těch nejmenších bývá ještě nedostatečná, zatímco odolnost těch nejstarších mívá svůj vrchol již za sebou. Jak jedněm, tak druhým balzám NATURA pomáhá k uvolnění dýchacích cest, k lepšímu spánku a k celkově rychlejší regeneraci. Lze použít také na uvolnění křečí nohou nebo v podbřišku, či na namožené svaly, dokonce i masáž spánků s balzámem NATURA při bolesti hlavy krásně funguje a upozaďuje tepající bolest. Balzám NATURA si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

Naturprodukt Řada na dýchací cesty

si našla své stálé příznivce možná i proto, že je ještě stále svým způsobem ojedinělá. Jsou zde použity bezpečné a zároveň účinné byliny a potenciál zkušeností našich prababiček našel nové uplatnění.

Richard Sklář

Zpět do obchodu