Vyzkoušejte produkt z hořčíkové řady ❤️ IQ MAG a dáme vám 🚚 dopravu ZDARMA na celou objednávku 👍

IQ Mag

PROČ VZNIKLA CELÁ PRODUKTOVÁ ŘADA S HOŘČÍKEM IQ MAG?

Hořčík (magnezium, Mg) je typický nitrobuněčný kationt (iont se záporným nábojem). Co to znamená? Jednoduše to, že až 99 % veškerého hořčíku je vázáno uvnitř buněk, pouze zbývající jedno procento můžeme detekovat v plazmě. V čem je hořčík uvnitř buněk potřebný? Podílí se na celkové kondici buňky. Můžeme tvrdit, že hořčík je v těle všudypřítomný minerál, nezbytný pro nervosvalovou dráždivost, činnost CNS, stav kostí, zubů, dásní a měkkých tkání, podílí se na činnosti cca 300 enzymů. Bez hořčíku si tedy běžný aktivní život prakticky vůbec nedokážeme představit.

 

Když hořčík chybí, může se psychika stát více labilní, jsou patrné výkyvy nálad až depresivní stavy. Vnímání je roztěkané, s obtížnou soustředěností na jednu věc. Po fyzické stránce nastupuje mnohdy neopodstatněná únava - prakticky z ničeho. Sportovci popisují pocitové stavy nedostatku hořčíku k tomu, jako by pod kůží místo svalů měli nacpané staré hadry. Dynamická síla i vytrvalost najednou mizí, naopak se zvyšuje pravděpodobnost únavových zranění. Také metabolismus začíná pracovat s nižší účinností - což na sobě pozorují osoby cca 50+. V tomto věku kýžené usínání a tvrdý osvěžující spánek se bez hořčíku jeví něco jako sci-fi. Kosti, zuby i dásně nenápadně začnou ztrácet glanc v důsledku výrazné převahy vápníku a fosforu nad chybějícím hořčíkem. Za nedostatkem hořčíku pak dále může být zhoršená činnost jater nebo slinivky, také srdeční rytmus může doznat změn... Zkrátka, zajímat se o svou fyzilogicku hladinu hořčíku se zejména z dlouhodobého hlediska vyplatí. Mnozí lékaři také začínají namísto přeceňovaného vápníku svým - zejména starším - pacientům doporučovat hořčík.

Hořčík a kvalita života jdou ruku v ruce

 

Hořčík je ovšem na rozdíl od ostatních minerálů docela specifický. Velmi rychle se vyčerpá a velmi pomalu se jeho hladina vrací k normálu. V tom je "krása". Co jej vyčerpává? Vysoká fyzická a psychická zátěž, požívání alkoholu, množství bílého cukru ve stravě, některá léčiva (hormonální antikoncepce, diuretika, ...). Jeden proflámovaný večer dokáže vyrobit silný deficit hořčíku až na 30 dní! A jak hořčík udržet na správné hladině? Ve stravě jej najdeme např. v různých druzích ořechů (vlašské, lískové, kešu), v mandlích a sezamových semínkách, dále pak je zde maso ryb, banány, avokádo, zelí, kapusta či cuketa. Asi nejvydatnějším zdrojem přirozeného hořčíku je surová (nerafinovaná) hmota z kakaových bobů - jenže kde se k ní dostat?

Zdroje hořčíku z potravin

Pro vytíženého člověka, nebo pro toho, kdo si nechce lámat hlavu nad tabulkami nutričních hodnot, je prostě rychlejší a výhodnější sáhnout po doplňku stravy. Proto také vznikla řada IQ MAG. Nejde zde o "chytrý" hořčík, ale o to "užívat hořčík chytře". Jako pilotní produkt vznikla formule IQ MAG ráno/večer. Ta je nastavena podle přirozených potřeb organismu v konkrétních denních cyklech. Večer je dávka hořčíku větší (tmavé tablety), aby se během spánku maximum hořčíku mohlo metabolizovat a ráno už není potřeba tolik. Stačí méně, ale zase s vitamíny, podporujícími vitalitu (světlé modré tablety). Tablety užívejte buď během jídla nebo po jídle. Jde o skutečně chytrou formuli, která zabezpečí přísun hořčíku a zároveň je i ekonomicky zajímavější, než pracné a nákladné řešení hořčíku ze stravy.

Další zajímavé výrobky z řady IQ MAG jsou mj. STOP KŘEČÍM FORTE a RELAX. Formule STOP KŘEČÍM FORTE obsahuje mj. chinin z kůry stromu chinovníku červeného. Chinin známe jako antimalarikum, ale málo se ví, že jeho další účinky jsou také uvolňující, toho lze elegantně využít právě na křeče kosterního svalstva. Šumivá formule RELAX s výtažky meduňky, heřmánku a mučenky napomáhá k večernímu zklidnění nervové soustavy a vydatnějšímu spánku.

 

Produkty řady IQ MAG byly navrženy tak, aby si každý podle svých preferencí mohl vybrat to, co mu sedí nejvíce. Někdy stačí ta úplně nejzákladnější varianta pro výkon a odolnost - hořčík a vitamin B6. Jindy je fajn k tomu přidat (pro normální krvetvorbu, dělení buněk, metabolismus, homocystein, imunitu atd...) přidat i B9 (kyselinu listovou)

Co říci závěrem? Zajímavé zdroje hořčíku se určitě dají zajistit formou potravin. Množství obsaženého hořčíku ale může kolísat v závislosti na kvalitě podmínek pěstování nebo chovu a také zpracování - a to nikdy nebudeme schopni měřit. Oproti tomu standardizované doplňky stravy s garantovanou gramáží hořčíku nám dodají to, co potřebujeme  a v přesném množství. Asi nejlepším řešením je tedy zlatá střední cesta, s racionální kombinací obou variant. Racio budiž připraveno, neboť vše nasvědčuje tomu, že pouhý výhled do budoucí existence civilizované populace nejen v Evropě bude klást velké nároky na nervovou soustavu. A k tomu nám dopomáhej IQ MAG! 

Richard Sklář

Zpět do obchodu