O nás

Vítejte ve firmě NATURPRODUKT CZ

Naturprodukt CZ Havířov  se jako rodinná firma na poli doplňků stravy, léčiv, kosmetických přípravků a prostředků pro dentální hygienu etablovala již ze začátku devadesátých let minulého století. V průběhu let se firma Naturprodukt CZ stala respektovanou výrobní, obchodní a distribuční společností, která postupně proniká do dalších odvětví a v roce 2021 slavila 30 let od svého založení.

Prvními výrobky, se kterými firma Naturprodukt CZ uspěla v lékárnách, se staly přípravky pocházející z přírody, z léčivých bylin – takzvaná fytofarmaka. Ruku v ruce s růstem firmy se rozšiřovalo také portfolio ověřených dodavatelů. Původní sortiment několika základních přípravků se rozrostl a v současné době  představuje firemní portfolio několik set schválených výrobků. Výroba většiny produktů je založena na rostlinné bázi, pocházejících z pečlivě vybraných surovin od prověřeným dodavatelů z celého světa.

Vedle přírodních fytomedicínských produktů se firma zaměřuje i na vitamínové a minerální přípravky v nejrůznějších podobách. Na trhu se prosazuje hlavně zaručenou kvalitou nabízených výrobků, ať již dovážených nebo z části i vlastních, které splňují nejen velmi přísná kritéria na čistotu, ale současně i předpisy platné ve státech EU a USA.

Již zmíněná výroba produktů pod vlastními křídly je další etapou vývoje. Ve spolupráci s předními farmaceutickými odborníky přišla v minulých letech stěžejní řada doplňků pro správnou funkci metabolismu i obranného systému Naturprodukt Silymarin Forte, Naturprodukt řada Glukan+, oblíbená Naturprodukt Řada pro dýchací cesty, tradiční Naturprodukt Švédská řada a moderní kolagenové doplňky Natur Collagen Expert. V oblasti velice zajímavě příznivých účinků beta-glukanu spatřuje firma velkou budoucnost, což dokazuje již ověřený a postupně doplňovaný komplexní systém produktů pro zdraví v dutině ústní s názvem Glucadent. Musíme také pamatovat na jedinečné chladivé a hřejivé gely z řady Naturquelle a také stále více žádané hořčíkové suplementy nové generace Naturprodukt IQ Mag. Na vývoji nových produktů Naturprodukt CZ mj. dlouhodobě spolupracuje s Lékařskou fakultou UP v Olomouci a technologickou společností K2Pharm s.r.o. z Opavy.

Ze současných stěžejních zahraničních partnerů společnosti Naturprodukt CZ jmenujme alespoň německé firmy jako např. Dr.Scheffler, kam spadají značky ADDITIVA a RUGARDrodinná firma NIPPES SOLINGEN, BübchenSanotact, Dr. Munzinger aj…

Prodej výrobků z portfolia Naturprodukt CZ, včetně komplexních servisních služeb, je zajištěn prostřednictvím vybudované sítě dlouhodobě spolupracujících obchodních zástupců a farmaceutických reprezentantů po celé České i Slovenské republice. Obchodní zájmy firmy na území Slovenské republiky zastupuje pobočka se sídlem v Ivance pri Dunaji.

Velmi významné místo v činnosti firmy zaujímá vydavatelská činnost a to zejména společenský magazín Lékárna, sloužící nejen jako důležitý marketingový nástroj,  ale také spolehlivý zdroj zajímavých poznatků z oblasti fytoterapie a zdravého životního stylu. Výhodná sezónní balení a akční produkty pak firma celorepublikově prezentuje ve čtvrtletníku Akční Lékárna.

V roce 2017 se společnost Naturprodukt CZ stala i respektovaným hráčem v oblasti gastro. Uvedla do provozu restauraci Pasta&Café Romana a o rok později se pak rozběhla výrobní linka potravin v Havířově – Suché, produkující bylinné sirupy, marmelády, arašídové krémy a pikantní dipy. Produkce Rodinné manufaktury se ruku v ruce se stoupajícím zájmem o kvalitní druhy potravin postupně zvyšuje. Cílem Rodinné manufaktury v letech 2021/2022 je dosažení náročné mezinárodní certifikace, umožňující prodej i na zahraničních trzích.

Ať už je oblast podnikání rodinné firmy Naturprodukt CZ jakákoli, vždy se řídí zásadami otevřeného a přátelského přístupu k zaměstnancům, obchodním partnerům, dodavatelům i finálním klientům. Nejen za tuto dlouhodobě udržovanou strategii získala nezávislé celostátní ocenění „Lídr roku 2018“.