O nás

Vítejte ve firmě NATURPRODUKT CZ

Naturprodukt CZ Havířov  se jako rodinná firma na poli potravinových doplňků, léčiv, kosmetických přípravků a prostředků pro dentální hygienu etablovala již ze začátku devadesátých let minulého století. Konkrétně je na trhu od roku 1991. Dnes je respektovanou výrobní, obchodní a distribuční společností, která postupně proniká do dalších odvětví.

Prvními výrobky se staly přípravky pocházející z přírody, z léčivých bylin – takzvaná fytofarmaka. V průběhu let, jak se působení firmy rozšiřovalo, se portfolio ověřených dodavatelů znásobilo. Původní sortiment několika přípravků už v současné rozrostl na několik set schválených přípravků, obsahující léčivé látky získané z rostlin, které jsou pěstované převážně v ekologických oblastech po celém světě.

Vedle přírodních léčiv se firma zaměřuje i na vitamínové a minerální přípravky v nejrůznějších podobách. Na trhu se prosazuje hlavně zaručenou kvalitou nabízených výrobků, ať již dovážených nebo z části i vlastních, které splňují nejen velmi přísná kritéria na čistotu, ale současně i předpisy platné ve státech EU a USA.

Již zmíněná výroba produktů pod vlastními křídly je další etapou vývoje. Ve spolupráci s předními farmaceutickými odborníky přišla v minulých letech stěžejní řada doplňků pro správnou funkci metabolismu i obranného systému Naturprodukt Silymarin Forte, Naturprodukt Glukan+, Naturprodukt Řada pro dýchací cesty, Naturprodukt Švédská řada a Naturprodukt Collagen Expert. V oblasti velice zajímavě příznivých účinků Beta-glukanu spatřuje firma velkou budoucnost, což dokazuje již ověřená a postupně doplňovaná revoluční řada produktů pro zdraví v dutině ústní s názvem Glucadent+.

Prodej výrobků z portfolia Naturproduktu, včetně komplexních servisních služeb, je zajištěn prostřednictvím vybudované sítě dlouhodobě spolupracujících obchodních zástupců a farmaceutických reprezentantů po celé České i Slovenské republice. Velmi významné místo v činnosti firmy zaujímá vydavatelská činnost a to zejména časopis Lékárna, sloužící nejen jako důležitý marketingový nástroj,  ale také spolehlivý zdroj zajímavých poznatků z oblasti fytoterapie a zdravého životního stylu.

V roce 2017 se společnost Naturprodukt CZ stala i respektovaným hráčem v oblasti gastro. Uvedla do provozu restauraci Pasta&Café Romana i farmářský obchod Ryneček-Natur, oba v Havířově – Podlesí. O rok později se pak rozběhla výrobní linka potravin v Havířově – Suché s názvem Rodinná manufaktura, produkující bylinné sirupy, marmelády, zeleninové pasty a těstoviny.

Ať už je oblast podnikání rodinné firmy Naturprodukt CZ jakákoli, vždy se řídí zásadami otevřeného a přátelského přístupu k zaměstnancům, obchodním partnerům, dodavatelům i finálním klientům. Nejen za tuto dlouhodobě udržovanou strategii získala nezávislé celostátní ocenění „Lídr roku 2018“.