Vyzkoušejte produkt z hořčíkové řady ❤️ IQ MAG a dáme vám 🚚 dopravu ZDARMA na celou objednávku 👍

Vánoční čaj a sirupy musí ladit dokupy

Máte naklizeno?

Protože my rozhodně a zdaleka nikoli. Veškeré svátky jako kdyby ještě byly na hony vzdálony, hlavně že šlape výroba a s pověstným jazykem na vestě stíháme uspokojit veškerou poptávku. Takže nemáme naklizeno, zato máme navařeno! Přesně tak. Na mnohá přání jsme ještě na poslední chvíli Vánočním sirupem naplnili i velké, půllitrové lahve, zkrátka aby toho nebylo málo...

No a protože kreativitě si u nás žádné meze neklademe, zajímalo nás, z čeho si asi tenkrát, před 2020 lety, když přicházel na svět INRI, vařili slavnostní nápoj? Pátrali jsme a ptali se erudovaných, prosévali nápady a hodnotili, až z toho všeho ve finále zbyli tři reprezentanti té doby:

1. Oblast kolem Betléma už klidně můžeme označit za blízkost Orientu a tam od nepaměti vládnou růže. Z moudrostí dávných věků také plyne poznatek, že vše, co se z růže užívá, zdraví a kráse prospívá... I dali jsme tam sušené okvětní plátky růže stolisté.

2. Co by to byl Orient bez koření. A králem koření je tam hřebíček. Silný až palčivý v chuti, zato velmi dobře antisepticky působící a nezaměnitelně voňavý. I přidali jsme k sušeným plátkům růže přesně to vhodné množství hřebíčku.

3. Pomerančové háje také tenkrát znali, ačkoli o kibucech se ještě nikomu ani nezdálo. Však také z tehdejších dob plyne doporučení: "Běž s tím do háje..." Myšleno do pomerančového, kde vlahý vítr šelestí mezi listy a sladké plody svádějí k utržení. I přidali jsme k plátkům růže a hřebíčku také pomerančovou kůru.

Tohle se nám jevilo jako pocitově rozumná kompozice a začali jsme vařit a ladit jednotlivé poměry oněch tří surovin. A ve finále čaj ten chutná lahodně, přelahodně. Přidejmež k tomu ještě kapku Vánočního sirupu, únava šmahem mizí a zůstává jen sváteční nálada. Do toho zcela spontánně poznamenává jedna naše kolegyně:

"Úplně cítím, jak se ve mně kdesi hluboko rozsvěcuje betlémská hvězda..."

Vánoční čaj_baner_RM

No řekněte, můžeme Vás ochudit o vnitřní světlo betlémské hvězdy? Zkrátka a dobře, i náš spontánní Vánoční čaj je nyní v nabídce ZDE a dohromady s velkým balením sirupu TADY tvoří náš neplánovaný inovační tandem, který klidně může být ozdobou sváteční tabule nejen u každého z nás doma, ale třeba rovnou i na Ministerstvu věcí zahraničních! 

Samozřejmě budeme rádi, že nám zachováte důvěru i nadále, když se s námi podělíte o zkušenosti a třeba nám dáte like a nebo začnete sledovat náš kanál na IG

Spoustu pozitivních a víceméně střízlivých zážitků se našimi nejen Vánočním dobrotami Vám přeje celá kreativně nadšená banda z Rodinné manufaktury v Havířově! 

facebook          tel:+420 777 071 082, na Vaše e-maily rovněž reagujeme promptně

 

 

 

Zpět do obchodu