Přeskočit na obsah

Hořčík v životě člověka

Stres ve své syrové podstatě představuje fascinující kaskádu vnitřních dějů. Jedná se o zesilovací mechanismus, kdy nehmotné fotony, dopadající na sítnici oka, nebo zvukové vlny, zachycené našim sluchem, dokáží vyvolat následné bleskové vyplavení hormonů a mobilizaci energetických zásob organismu.

Pro úspěšné zvládnutí všech situací, do kterých se dnes a denně dostáváme, je nutné zabezpečit racionální přísun klíčových látek, které nám pomáhají zachovat důstojnou kvalitu života. Pokud bychom se pídili po elementech nejdůležitějších, jedno z čelních míst by docela jistě obsadil hořčík!

Během stresu se podstatně zvyšuje potřeba hořčíku. Jaké jsou nejčastější stresové faktory? Fyzická i duševní námaha, obecně fyzická bolest, chorobné stavy, různé druhy emocionálních vypětí, specifická léčiva – např. hormonální kontraceptiva a určité druhy léků, nadužívání alkoholu k tomu také přispívá. Prakticky každodenní bytí v našem rychlém civilizovaném světě představuje nepřetržitou škálu stresových podnětů den za dnem, rok za rokem. Vzniklý hořčíkový deficit v dlouhodobém horizontu dokáže například narušit metabolismus vápníku a tím oslabí naše kosti i zuby, naruší nervově-svalovou dráždivost, soustředění a naši celkovou odolnost. Také za mnoha kardiovaskulárními problémy můžeme dohledat skrytou chronickou potřebu hořčíku. Nedostatek hořčíku zpravidla lze jen těžce vyrovnat díky přirozené stravě. Chytrým řešením je doplnění hořčíku z externích zdrojů, bez zažívacích potíží a narušení rodinného rozpočtu.


IQ Mag představuje novou generaci hořčíkových suplementů, navíc kompletně navrženou a vyvinutou společností Naturprodukt CZ. Je založen na výsledcích klinických studií, odbornosti a odpovědnosti. Bere v úvahu pravidelné denní i noční cykly lidského bytí a potřebu dalších podpůrných nutrientů s veškerým respektem k původnímu cíli – zachování optimální kvality života. Pod pojmem „kvalita života“ si představujeme nejen vydatný a posilující spánek a energii na veškerý bdělý provoz, ale také činorodou kreativitu, pozitivní nastavení, schopnost prožívat radost, zvládat méně příjemné i obtížné situace a celkové prodloužení délky aktivního období života. Chytrý hořčík v podobě IQ Mag dokáže podstatně zpříjemnit celkové bytí. Berme však v úvahu, že hořčík ve své aktivní formě se z 99% vyskytuje ve tkáních a pouze 1% se nachází v krvi. Jeho metabolismus je nad jiné složitý a obecně trvá až 30 dní, než se jeho snížená hladina vyrovná. Hořčík nás tedy učí trpělivosti.


Synergie hořčíku a dalších aktivních látek je dána „ochotou“ hořčíku ke spolupráci s nimi. V tomto případě platí klasická nerovnice 1+1>2. Tedy každá složka sama o sobě působí prospěšně, ale obě dohromady jsou ve všech ohledech mnohem lepší. Proto v hořčíkové řadě IQ Mag nalézáme vitamíny B6, B9, B12, C, zinek a draslík.


IQ Mag ranní a večerní kapsle představuje momentální špičku na našem trhu s hořčíkem. Respektuje noční metabolickou fázi hořčíku i denní udržovací údobí. Pro den i noc obsahuje jinou nálož hořčíku a i spolupracujících vitamínů. Noční kapsle podporují celkovou regeneraci, úzce související s kvalitou spánku. Denní kapsle se nesou ve jménu vitality, svěžesti a vyrovnanosti. Všechno je již dopředu pečlivě promyšleno, bez potřeby časových ztrát v podobě dalších úvah ohledně množství podpůrných vitamínů. Stačí jen trpělivě dodržovat doporučené dávkování s vědomím, že vyšší množství by bylo víceméně kontraproduktivní.


IQ Mag šumivé tablety disponují rychlým potenciálem dostupnosti, zejména v etapách enormní potřeby hořčíku (dlouhotrvající tělesná námaha ať již pracovní nebo sportovní), vypjaté životní situace a ano, také jako vyzkoušená protiváha kalných rán opilcových. Varianta RELAX s přídavkem bylin s mírným sedativním účinkem podporuje večerní zklidnění, dobré usínání a osvěžující spánek.


IQ Mag stop křečím jsou hořčíkové kapsle nastavené spolu s dalšími spolupracujícími minerály, podílejících se na svalových kontrakcích tak, aby se i za souhry nepříznivých podmínek (námaha, horko a pocení) minimalizovalo riziko vzniku svalových křečí z nedostatku esenciálních minerálů. Varianta FORTE je doplněna o extrakt z kůry chinovníku a disponuje rychlým nástupem a výraznou úlevou.


IQ Mag kapsle mají statut základní prevence před únavou a vyčerpáním. Jsou navrženy s ohledem na běžnou nižší až střední existenční zátěž. Pro zdravého člověka s pozitivním přístupem k životu představují ideální cestu k dlouhodobé udržitelnosti jeho naturelu.

PharmDr. Milan Krajíček

K2Pharm.cz

publikováno se svolením redakce magazínu Lékárna