Vyzkoušejte produkt z řady ❤️ SheCosmetics a dáme vám 🚚 dopravu ZDARMA na celou objednávku 👍

NIPPES SOLINGEN - seznamte se

NIPPES SOLINGEN - to je také rodinná manufaktura. S tradicí téměř sto let!

V německém Solingenu se ještě stále vyrábí ocel té nejvyšší kvality. Však se mu také přezdívá "město břitů". V souvislosti s tím, již hluboko v minulém století, vznikla dílna bratrů Nippes na výrobu nůžek. Hned si dala do vínku, že tyto nástroje budou mít vysokou životnost, což se také stalo.

V roce 1923 založili bratři Ernst a Friedrich Nippesové výrobnu ocelových produktů. Mezi první výrobky patřily nůžky. Kvalita i způsob zpracování byl na tak vysoké úrovni, že po nůžkách z této manufaktury byla vysoká poptávka doslova po celém světě. Bratři původně začali podnikat ve staré chalupě ve Widdertu, tradiční brusírně v „Bergische Land“ a zdůrazňovali „kvalitu značky NIPPES Solingen“ od prvního dne. Bez ušlechtilé oceli by nebyla ani ušlechtilá výroba, což platilo před lety stejně jako nyní. V současné době firma bratrů Nippesových představuje vysoce kvalitní nástroje pro manikúru a pedikúru. Ctí a respektují rodinné motto: „Nejvyšší kvalita, vyrobená na celý život.“ Tedy „prémiová péče o nehty“.

Dnes je značka NIPPES SOLINGEN, kterou spravuje již čtvrtá generace majitelů, synonymem nejvyššího levelu dílenského zpracování i užitné hodnoty. Například krejčovské či kadeřnické nůžky, vyrobené nejen na samém počátku éry, jsou často předmětem dědictví a náleží do oblasti tolik ceněného "rodinného stříbra"...

My jsme měli tu možnost se s majitelem, panem Markusem Nippesem, koncem srpna 2020 osobně setkat u nás v Havířově. Překvapil nás zpočátku svým až trochu plachým vystupováním, samozřejmě do té doby, než se rozmluvil o svých produktech a plánech. To pak bylo něco úplně jiného. Hrdě představil své zaměstnance, kteří v jeho dílnách pracují mnohdy přes třicet let. Jak si cení jejich dovedností i zručnosti. Že jen díky nim se kus oceli změní v klenot, který slouží a slouží. Dozvěděli jsme se, že aby firma mohla mít v názvu jako ochrannou známku název SOLINGEN, tak především musí sídlit v městě a hlavně používat materiál, tam vyrobený. Přesné procentuální ložení legur oceli Vanad-Nikl-Molybden je tajemstvím, stejně tak jako technologie následného tepelného zpracování. Zbytek je už virtuozní lidská dovednost.

A když už jsme u té lidské dovednosti, jeden ze stěžejních bodů filozofie NIPPES SOLINGEN je také poznatek, že lidská ruka je navzdory moderním technologiím ještě pořád tím nejlepším a nejcitlivějším nástrojem právě díky své úžasné anatomii. Chce to samozřejmě roky a roky praxe, ale jen tak může být díky rukám dílenských mistů z každých nůžek, kleštiček, cvakátek nebo pinzety naprosto přesný nástroj, jehož posláním je prostě jen dlouhodobá funkčnost. To je něco, co firma nazývá „Slib kvality firmy NIPPES SOLINGEN“

Pro více informací rovnou z první ruky jsme pro Vás otitulkovali krátké video o NIPPES SOLINGEN, díky kterému lze nahlédnout do celkového smýšlení firmy a lépe si představit, co stojí za její mistrovskou produkcí:

Náš e-shop v exkluzivním zastoupení dodává na trh špičkové produkty NIPPES SOLINGEN, které objednáváme přímo od výrobce v Německu a Vy si z portfolia můžete vybrat ZDE. Dosavadní osobní zkušeností jen obtížně lze popsat jinak, než v superlativech. Všechny díly náramně slícované, funkčnost absolutní a ergonomie jedinečná. Skleněné pilníčky na nehty, zdobené střípky Swarovski, jsou nejen ozdobou každé dámské kabelky, ale také v nutných případech slouží i jako účinná sebeobrana. Pak jsou tady ještě zajímavá důmyslná udělátka na vytahování klíšťat, pinzety na úpravu obočí, seřezávátka na zrohovatělou kůži... Zkrátka a dobře, všechno, co člověk potřebuje pro manikúru nebo pedikúru atd... a chce si to pořídit opravdu na celý život, tak s NIPPES SOLINGEN rozhodně trefí do černého. 

 

Zpět do obchodu