Vyzkoušejte produkt z řady ❤️ SheCosmetics a dáme vám 🚚 dopravu ZDARMA na celou objednávku 👍

Náš příběh

Naturprodukt CZ, od počátku českou rodinnou společnost, jsme založili již v roce 1991
Zpočátku jsme na český trh dodávali volně prodejná léčiva, doplňky stravy a kosmetiku, všechny produkty od prověřených zahraničních dodavatelů.

Později jsme náš původní sortiment rozšířili o vlastní produktové řady doplňků stravy, kosmetiky, ústní hygieny a dále pak také o ryze českou vlastní řadu Naturprodukt sirupů, vyrobených z ovoce a bylin, které zpracováváme ve vlastní potravinářské provozovně. 

Historie společnosti

V roce 1991 jsme stáli na počátku distribuce produktů určených pro lékárenský trh. Základem byly doplňky stravy, kosmetika a léčiva, dodávané předními německými farmaceutickými společnostmi.
Od počátku jsme se soustředili na dovoz žádaného lékárenského zboží, především z Německa.
Distribuční model jsme posílili a rozrostl se o síť regionálních obchodních zástupců.
Od roku 1993 jsme pak shodný obchodní model otevřeli také ve Slovenské republice

Součástí našeho portfolia jsou značky:

 • Dr.Scheffler
  (vitamíny a minerály Additiva, kosmetika Rugard)
 • AC Haase (špičková dětská kosmetika Bübchen)
 • Sanotact (bonbony s hroznovým cukrem a vitaminem C pod značkou Intact)
 • Dr. Munzinger (ovocné řezy, fit tyčinky a želatinové bonbony)
 • Nippes-Solingen (ultimátní nástroje a pomůcky pro manikúru a pedikúru z proslulé solingenské oceli)


V roce 1997 jsme vybudovali silné zázemí společnosti, týkající se distribučních skladů a kanceláří v Havířově. Zde nyní sídlí naše marketingové oddělení a zde také, v centrálním skladu, alokujeme naše zboží.
 

Publikujeme 

Od poloviny devadesátých let vydáváme osvětově-společenský čtvrtletník LÉKÁRNA, kde dostupnou formou diskutujeme různá zdravotní témata. Pro rostoucí síť partnerských lékáren od roku 2019 vydáváme pravidelný inzertní list AKČNÍ LÉKÁRNA. Majitelům i provozovatelům lékáren poskytujeme odborné penzum informací formou pravidelných odborných seminářů na území celé republiky a také se aktivně účastníme farmaceutických i lékařských konferencí. V souvislosti s rozvojem on-line možností jsme aktivní také na sociálních sítích a provozujeme vlastní e-shop.


Původní a nové produktové řady
 

Firemní produktové portfolio se od počátku skládalo z lékárenského zboží především od renomovaných evropských producentů.  Současná nabídka zahrnuje širší spektrum léty prověřených dodavatelů.
Jedná se již o zmíněné značky:

Dr.Scheffler (vitamíny a minerály ADDITIVA, kosmetika Rugard),
Sanotact (bonbony s hroznovým cukrem a vitaminem C pod značkou Intact), 
Dr. Munzinger (ovocné řezy),
Nippes-Solingen (ultimátní nástroje a pomůcky pro manikúru a pedikúru z proslulé solingenské oceli) a mnohé další.

Od roku 2004 pracujeme na výzkumu a vývoji vlastních produktových řad pod značkou Naturprodukt
patří zde:

 • dentální řada Glucadent
 • legendární Švédská bylinná řada
 • doplněk stravy Silymarin, obsahující mikronizované výtažky z Ostropestřce mariánského
 • inovativní hořčíková řada IQ MAG
 • dále pak Naturprodukt řada pro dýchací cesty
 • řada na podporu kloubního aparátu Naturquelle
 • řada expertních kolagenových produktů NCE, Natur Collagen Expert ve verzi Beauty pro zdraví pokožky a NCE Mobility pro zdraví kloubů
 • v roce 2018 jsme rozšířili náš sortiment zahájením potravinářského provozu. Zde se zabýváme především výrobou Naturprodukt sirupů. Ty zpracováváme podle tradičních receptur manufakturním způsobem z celého ovoce a bylin a dodáváme na trh v České i Slovenské republice.

Společnost Naturprodukt CZ během let realizovala silnou vizi výroby produktů pod vlastními křídly.
Navázali jsme spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, VŠ chemicko-technologickou v Praze, Baťovou univerzitou ve Zlíně jakož i technologickými společnostmi, zabývajícími se výzkumem a vývojem v oblasti lékových forem.
 

 

Filozofie společnosti

V odkazu našich předků je máme hluboce zakořeněn vztah k půdě, rostlinám, zvířatům a přírodě obecně. Z toho důvodu také pečujeme o vlastní sady, zahrady, pole a louky tak, aby mohly být trvale čistým a udržitelným zdrojem surovin pro naše provozy. Organická jablka z našich sadů slouží k výrobě destilátu, určeného primárně pro výrobu Naturprodukt švédských, echinaceových, zázvorových i žaludečních kapek.

Od počátku se řídíme pravidlem „vše pro zákazníka a jeho spokojenost“. Této jednoduché filozofii jsme podřídili kritéria kvality, hygieny, logistiky a všeobecně lidského přístupu v dodavatelsko-odběratelském řetězci. Své závazky plníme vždy v řádných termínech a totéž ctíme také u našich odběratelů. Děkujeme Vám všem za věrnost a za důvěru.
Naturprodukt CZ, partner Vašeho zdraví

 
Zpět do obchodu