Vyzkoušejte produkt z řady ❤️ SheCosmetics a dáme vám 🚚 dopravu ZDARMA na celou objednávku 👍

Švédské kapky forte

LEGENDA MEZI BYLINNÝMI PRODUKTY

Mysleli jsme si, že jsou tak dokonalé, že se na nich nedá už nic vylepšit. Ale opak je pravdou. Vylepšili jsme je. Fortifikovali. Vyzkoušeli. A je to pecka, bez přehánění.

Naturprodukt Švédské kapky Forte představují vyšší level již tak účinných kapek. V čem to spočívá? Že jsme je obohatili o Theriak a chuť navíc vyladili hutným mátovým sirupem vlastní výroby. Theriak je dávná a prověřená směs bylin, používaná již od nástupu renesance a vyskytuje se v původní receptuře Švédských kapek legendární bylinkářky Marie Treben. Dnes víme, že Theriak v aktuální podobě (bez opia, které je nelegální) představuje zejména bohatý zdroj hořčin. A co že jsou to vlastně ty hořčiny? Jedná se o soubor bezpečných, hořce chutnajících přírodních látek bylinného původu, které jsou bezdusíkaté, tvořené jen kyslíkem, vodíkem a uhlíkem. Hořčiny v kontatu s receptory na sliznici spouští tok trávících šťáv v ústech, žaludku, slinivce a játrech a aktivují parasympatický nervový systém. Jak patrno, hořčiny mají docela komplexní záběr, už je proto, že receptory pro hořčiny se nacházejí ve všech orgánových systémech lidského těla. Ne nadarmo jsou tedy již dlouho předmětem intenzivního výzkumu.

Hořčiny podporují trávení

Ve chvíli, kdy náš jazyk zaregistruje hořkou chuť, překotně se pouští do práce některé trávicí šťávy. Hořčiny stimulují produkci žaludeční a pankreatické šťávy, žluči, a to proto, aby rozštěpily potravu na její základní stavební kameny. Toto je důležité pro střevo, protože pouze v této podobě je dokáže vstřebat. Hořčiny však mají ještě jednu méně známou vlastnost. Podporují střevní peristaltiku, tedy transport potravy střevem.

Hořčiny mají nepřímý vliv na slizniční imunitu

Ve střevní sliznici sídlí více než 80 % tělu vlastního imunitního systému, o tom netřeba diskutovat. A jaký vliv zde mají hořčiny? V kontaktu s nimi se sliznice střeva  nejdříve stáhne, následně uvolní. Vzniká tak něco jako pumpa, která způsobí, nežádoucí látky jsou lépe vyloučeny z těla.

 

Hořčiny nepřímo napomáhají procesu snižování hmotnosti

Na cestě k ideální postavě se hořké mnohokrát osvědčilo. Hořčiny totiž snižují chuť na sladké! Je pravdou, že sáhnout místo po sušenkách a čokoládě po rukole či artyčoku stojí hodně přemáhání. Ovšem skutečnost je taková, že při hořké chuti v ústech nutkavá potřeba něčeho sladkého prostě zmizí. Hořčiny navíc zvyšují spalování energie, podporují trávení tuků a přispívají ke zdravé regulaci tělesné hmotnosti.

Hořčiny podporují játra

Játra jsou vysoce robustní orgán, který zcela bez problémů dokáže sám opravit malá poškození. Hořce chutnající byliny, zelenina a ovoce v dostatečné dávce jsou pro tento orgán přínosem. Tyto potraviny působí jako kooperační partneři mezi játry a žlučníkem. Při jejich konzumaci se zvyšuje tvorba žluče a posiluje přirozená detoxikační funkce jater.

Určitě i u vás si najdou Švédské kapky FORTE své uplatnění. Stačí užívat podle přiloženého příbalového letáku a pamatovat na to, že přes všechna pozitiva je to pořád produkt s obsahem alkoholu.

Richard Sklář

Zpět do obchodu