Vyzkoušejte produkt z hořčíkové řady ❤️ IQ MAG a dáme vám 🚚 dopravu ZDARMA na celou objednávku 👍 Ke každé objednávce DÁREK Samolepící náplast na prsty

Péče o uši

Ucho jako orgán není jen o vedení zvukových vjemů

Je důležité i pro správnou akustickou interpretaci přivedených frekvencí, neb jejich vnímání pořád zůstává důležitým komunikačním nástrojem. Ucho ovšem rovněž představuje mimořádně komplexní vestibulární „zařízení“, díky kterému držíme rovnováhu a prožíváme například zrychlení. Každý krok, každý náš pohyb v prostoru je možný jen díky funkcím, které jsou součástí systému ucha. Z toho důvodu ucho je - a vlastně ze své podstaty musí být - nesmírně citlivý orgán. Když dojde k narušení byť jen jedné jeho části, kvalita života rapidně klesá. Své o tom ví například osoby, trpící třeba jen zvýšenou tvorbou ušního mazu a častým „zaléháním“. Kdo nezažil na vlastní uši, může celou záležitost bagatelizovat. Ovšem jen do té doby, než se něco podobného přihodí i jemu. Jak tedy udržovat kondici ucha, resp. jeho zvukovodu (jinam se totiž nedostaneme)

Vatová tyčinka ano či nikoli?

Co si budeme povídat, vatová tyčinka je klasika. Nejen kvůli mechanické a rutinní očistě zvukovodu, ale hlavně kvůli tomu sladce nesnesitelnému pocitu, který u toho člověk zažívá. Nic proti tomu, jen je třeba si uvědomit, že většina z nás to provádí neobratně a takové čištění pak může mít za následek zanesení ušního mazu hlouběji do ucha a k vytvoření tzv. mazové zátky. Ucpání zvukovodu mazovou zátkou, která tlačí na bubínek, vede ke zvýšení akustického tlaku, pocitu hučení a pískání v uších a docela náhlému diskomfortu. Sama se pak nabízí otázka, jestli je tohle něco, s čím si dokážeme poradit sami, nebo je nutná návštěva odborníka na ORL, u něhož můžeme počítat s poměrně dlouhou čekací lhůtou. Jenže zalehlé a zneprůchodněné ucho bývá neodbytné. Nechce na nic čekat a nutí nás k okamžité úlevě. Tehdy většinou s překvapivým zjištěním poznáme, že tady už nám žádná vatová tyčinka (slangově uchošťoura) rozhodně nepomůže.

UŠI_cotton

Můžeme si udržet uši čisté a zdravé i bez tyčinek?

Kdyby ušní maz (cerumen) nebyl nějakým způsobem důležitý, asi by se nám netvořil. Ušní maz jednak chrání citlivou kůži a epitel ve zvukovodu před bakteriemi, viry či plísněmi a zároveň zachytává i vzduchem šířené drobné mechanické částice, aby se nedostaly hlouběji do ucha. Produkce ušního mazu musí fungovat bezvadně, protože ucho mj. představuje přímou a otevřenou dráhu k mozku. V souvislosti s tím můžeme říci, že systémová tvorba ušního mazu je evolučně nastavena tak, aby vnější zvukovod mohl být víceméně bezúdržbovým zařízením. Dnešní přístup k hygieně ale vyžaduje uši čisté až k dokonalosti, což v určitých případech může mít za následek jednak výše popsaný mechanismus vzniku ušní zátky, nebo i sníženou ochranu před patogeny z okolního vzduchu a zároveň zpětnovazebně vyvolanou vyšší produkci mazu samotného. Jak z toho ven?

Příroda opět pomáhá 

V případě každodenního rutinního ošetření vnějšího zvukovodu je dobré se spoléhat na sílu přírody. Samozřejmě existuje spousta babských rad, jak na to, ovšem jako elegantní a zároveň bezpečné řešení se jeví použití ušních kapek k tomu určených. Naturprodukt® PŘÍRODNÍ UŠNÍ KAPKY s obsahem analgetických a zvláčňujících složek by klidně mohly být záležitostí první volby. Jak už sám název napovídá, využívají synergických účinků z bylin k tomu, aby přebytek ušního mazu převedly na tekutější formu, případnou bolestivost potlačily a zahájily reparační proces. V Naturprodukt® PŘÍRODNÍ UŠNÍCH KAPKÁCH najdete samé dobré věci - analgetický olej z černého rybízu, éterické oleje z hřebíčku, pelargónie, heřmánku, jalovce a čajovníku, oleje ze sladkých mandlí a brutnáku, antibakteriální extrakt z propolisu. 4 – 5 kapek do každého ucha necháme působit cca dvacet až třicet minut. Během té doby většina rozpuštěného ušního mazu vyteče ven a eventuální udusaná mazová zátka se výrazně změkčí. Takto nachystanou změkčenou ušní zátku můžeme v domácích podmínkách uvolnit pomocí termoterapie.

Jak fungují ušní svíce?

K termoterapii slouží Naturprodukt® PŘÍRODNÍ UŠNÍ SVÍCE. Svíce jsou opět vyrobeny na bázi kvalitních surovin, mj. z  včelího vosku, parafínu a propolisu. Jak taková ušní svíce funguje? Budete se divit, ale překvapivě dobře. Svíce představuje stočenou trubičku tvaru velmi pozvolného trychtýřku. Její "komínový" princip znaly a využívaly už nativní obyvatelé amerických stepí. V zásadě se jedná o jemné zahřátí předem změkčené mazové zátky a její vytažení nahoru díky podtlaku, vzniklého spalováním horní části svíce. V ideálním případě se s dohořením svíce mazová zátka zcela rozpustí a odpaří. Mějme ale na paměti, že zde manipulujeme s otevřeným ohněm, musíme postupovat striktně podle návodu k použití a dbát všech bezpečnostních pravidel. Úkon je jednoduchý a bezrizikový zejména za asistence důvěryhodné osoby, a to i přesto, že Naturprodukt® PŘÍRODNÍ UŠNÍ SVÍCE v balení obsahuje aplikátor LUXY. Rozhodně ale nechť jdou stranou obavy či předsudky, protože výsledky jsou velice příznivé a úleva je promptní.

UŠI_svíčka

Prevence v čištění uší

Ideální stav ovšem je vůbec se do situace ucpaných a zalehlých uší nedopracovat. V rámci prevence je nutno zapomenout na vatové tyčinky a jednou za týden až čtrnáct dní ulevit zvukovodu speciálním čistícím sprejem. Ten má oproti tyčince zásadní výhody – jednak obsahuje účinné a bezpečné rozpouštědlo přebytečného mazu a současně hojí i desinfikuje. Naturprodukt® UŠNÍ SPREJ pro péči o ucho představuje inovativní produkt, který zaručuje špičkovou kvalitu a snášenlivost každodenního čištění uší neinvazivním, jemným, a přitom účinným způsobem. Isotonický solný roztok se šťávou s citronu zde představuje přirozený detergent. Antibakteriální složku zastupuje olej z čajovníku (tea tree olej), zklidňující a protizánětlivé účinky dodají aloe vera a extrakty z heřmánku, měsíčku a slézu. Vzhledem k tomu, že jak již bylo řečeno, ucho představuje otevřený vstup rovnou do mozku, je na preventivní ošetření zevního zvukovodu nutné volit šetrné a současně účinné přírodní prostředky. Naturprodukt® UŠNÍ SPREJ splňuje všechna náročná kritéria ohledně bezpečnosti a výsledného efektu.

-RS-

Zpět do obchodu