VITAMIN D3 1000 nebo 2000?

Naturprodukt vitamin D 1000 UI, Naturprodukt Vitamin D 2000 IU?

Pod názvem vitamin D se skrývá skupina v tuku rozpustných vitaminů, které jsou významné pro hospodaření s vápníkem v těle a mineralizaci kostí. Přijímáme jej potravou – 10 % – 20 % příjmu a vytváří se také působením ultrafialového záření   v naší pokožce 80 % – 90%. Tělo jej dále přetvoří v hormon calcitriol, což je biologicky aktivní forma vitaminu D.
Vitamin D podporuje tvorbu a zrání kmenových kostních buněk. Reguluje příjem vápníku ze střeva a jeho zabudování spolu s fosfáty do kostí. Ty se stávají tvrdými a pevnými. Jedna tableta denně u varianty 1000 IU, či jedna obden u síly 2000 IU jsou dostatečnou dávkou pro udržení normálního stavu kostí.
Vliv vitaminu D3 na imunitní systém je rovněž velmi důležitý. Vitamin D3 podporuje aktivitu jak nespecifické imunitní odezvy (vrozená imunita), tak rovněž imunitu adaptivní (aktivitu T-lymfocytů = bílých krvinek). Při nedostatku vitamínu D3 (zejména v zimních měsících, kdy lze předpokládat nízkou expozici slunečním zářením, které podporuje syntézu přirozeného vitaminu D), je aktivace T-lymfocytů nedostatečná a tím pádem i méně účinná v boji proti infekci.

Absloutní novinkou na trhu je nyní tekutá forma vitaminu D v olivovém oleji, spolu s vitaminem E. Tato kompozice je pro svou komplexní účinnost a vynikající biologickou dostupnost jedním z nejlepších přípravků tohoto druhu na lékárenském trhu.