Posilujte svůj IMUNITNÍ SYSTÉM

Bylo by určitě skvělé, kdyby svět objevil univerzální lék na podporu imunity a stali jsme se tak odolnými proti všem nemocem světa. Než se tak ale stane, budeme si muset poradit a pomáhat sami. Podřídit se zdravému životnímu stylu – zdravě jíst, sportovat, nestresovat se a dopřát si dostatečný spánek, případně donorovat tělo vhodnými látkami, které nám pomohou imunitu zvyšovat. Poznatky moderní medicíny v tomto směru velmi pokročily…

Co je to imunita?
Zjednodušeně řečeno obrana proti infekci. Nebo jinak schopnost organizmu rozeznat „vlastní buňky“ od cizího choroboplodného zárodku (bakterie, virus) a pomocí buněk a protilátek tyto zárodky zneškodnit. Imunitní systém pak představuje ucelenou ochranu celého těla před cizorodými a infekčními látkami.

Zázračný beta-glukan
Beta-glukan je přírodní polysacharid, který se přirozeně nachází v kvasinkách nebo hlívě ústřičné. Umí aktivovat obranyschopné buňky, jakými jsou makrofágy nebo lymfocyty. Makrofágy (buňky schopné pohlcovat tělu cizí látky) představují první linii v obranyschopnosti organizmu. Jsou přítomné ve všech orgánech a jejich cílem je zničit všechno cizorodé. Beta-glukany dokážou vybudit makrofágy k maximální aktivitě. Vedle aktivačních účinků pak dokážou i zachycovat volné radikály. Tato vlastnost se příznivě projeví při prevenci vyšetření ultrazvukem, magnetickou rezonancí nebo rentgenem. Dalším prokázaným efektem beta-glukanu je snižování hladiny cholesterolu v krvi a udržování optimální hladiny cukru v krvi.

Podle farmakologických účinků na lidský organizmus jsou nyní beta-glukany děleny na dvě skupiny:
1. beta-glukany izolované z různých druhů obilí (nejčastěji z ječmene a ovsa). Tyto jsou účinné na snížení koncentrace LDL-cholesterolu v krvi a rizika kardiovaskulárních onemocnění.
2. beta-glukany izolované z pivních kvasnic nebo z různých druhů hub. Beta-glukany této skupiny patří mezi nejvýznamnější přírodní látky stimulující imunitní systém člověka. Tento druh beta-glukanu se nachází v přípravcích Glukan plus.

https://eshop.naturprodukt.cz/glukan-plus.html

Buďte silní s glukany!