Kolagenem proti stárnutí

Okamžik, kdy si poprvé všimneme některého z příznaků stárnutí, bývá nemilou až děsivou zkušeností. Od té chvíle se začneme velmi pozorně a mnohdy i s obavami sledovat a každý nový objev přičítáme již neodvratnému chátrání naší tělesné schránky. Ženy trápí především „beauty“ problémy, jako jsou vrásky, špatná hydratace pleti, kazy na pokožce nebo nižší kvalita vlasů a nehtů. Muži stárnutí většinou berou klidněji a často ho řeší až ve chvíli, kdy je začnou bolet klouby u oblíbeného sportu nebo fyzické aktivity. Pro všechny, kteří se tímto trápí, zde máme dobrou zprávu: existuje účinná obrana.

Za stárnutí je odpovědný nedostatek důležité bílkoviny v našem těle – kolagenu. Tělo si ho od narození vyrábí samo, jeho produkci však postupně snižuje a okolo 30. roku života s ní přestává. Pokud vás tedy trápí stárnutí a jeho příznaky, můžete se s nimi účinně poprat doplněním kolagenu do těla. Doplňků stravy obsahujících kolagen je ale skutečně mnoho, proto jsme se rozhodli vám poradit, jak si vybrat ten správný.

V prvé řadě zapomeňte na medvídky a pečená vepřová kolena. Sice si pochutnáte, ale museli byste jich sníst doslova tuny, aby se kolagen v nich nějak projevil. Vyberte si kolagen v té nejčistší a nejkoncentrovanější podobě. Výběr je přitom jednoduchý, stačí dbát na tyto 4 vlastnosti…

1. Původ
Kolagen může být zpracován z různých zvířat, dokonce i uměle vyroben v laboratoři. Nejčastěji pochází kolagen z hovězího dobytka nebo drůbeže, jeho nevýhodou je ale nutnost tepelného zpracování kvůli nemocem jako BSE nebo Creutzfeldtova-Jakobova nemoc. Sáhněte tedy po kolagenu z mořských ryb, který neobsahuje potenciálně nebezpečné nemoci, takže se nemusí tepelně zpracovávat. Navíc obsahuje kolagen typu I., který je výborným regenerátorem pokožky s protistárnoucí funkcí a hydroxyprolinem proti degeneraci kloubů.

2. Bioaktivita
Označení bioaktivní vám u kolagenu zajistí vysokou vstřebatelnost, která se v závislosti na vaší fyzické kondici bude pohybovat okolo 90 %. Pokud kolagen projde tepelnou úpravou, jeho vstřebatelnost naopak klesne k hranici 10 %. Bioaktivní kolagen je navíc pro lidský organismus lépe zpracovatelný a naše tělo ho začne používat jako svůj vlastní právě tam, kde je ho nejvíc potřeba.

3. Denní dávka
Důležité je množství kolagenu, které do sebe denně dostáváte. Pro co nejlepší účinek by se mělo pohybovat v tisících miligramech denně a v desítkách gramů za měsíc. Všímejte si, kolik kolagenu vám daný produkt nabízí.

4. Cena
Cena je pro každého z nás velmi důležitým faktorem pro rozhodnutí, jaký produkt koupit a vyzkoušet. Nedívejte se ale jen na její absolutní hodnotu, důležitý je v tomto případě i poměr cena/výkon. Jednoduché vodítko je spočítat si, kolik zaplatíte za 1 gram kolagenu.

Výše uvedené parametry na trhu splňuje překvapivě malé množství produktů: ty se navíc velmi liší svou cenou. Naturprodukt se vám samozřejmě vždy snaží nabídnout to nejlepší a nejúčinnější řešení, proto jsme předvýběr udělali již za vás. V naší nabídce naleznete collalloc, který nejenže splňuje všechny výše uvedené parametry, ale zároveň
vychází jako jeden z nejlepších na trhu. Na úvod jej doporučujeme vyzkoušet v rámci tříměsíční kúry. S prvními výsledky budete spokojeni již po prvním měsíci jeho užívání.