HÝČKANÁ POKOŽKA JE KRÁSNÁ NA POHLED I DOTEK

Kůže je největším orgánem těla o celkové ploše cca 2 m² a má především ochrannou a termoregulační funkci. Chrání nás před vnějšími vlivy (fyzikálními, chemickými i biologickými), pomáhá regulovat tělesnou teplotu a umožňuje vnímat teplo nebo chlad, stejně jako doteky či bolest. Jejím prostřednictvím vnímáme i vzájemnou intimitu s jinými lidmi. Již prvním podáním ruky či dotekem zjistíme o protějšku mnohé. Proto bychom měli o naši pokožku každý den náležitě pečovat…

Hydratace je základ!
Jestli máte suchou, mastnou nebo smíšenou pleť, záleží do značné míry na genech. Přirozená hladina vlhkosti kůže kolísá v závislosti na tom, jakým vlivům je vystavena ochranná lipidová bariéra pokožky: suché teplo, vysoká nadmořská výška, slunce, alkohol, dlouhé koupele, nadměrné používání mýdla, nevhodný dietní režim atd. snižují přirozenou vlhkost pokožky. Naopak strava bohatá na esenciální mastné kyseliny (ořechy, lněné semínko, losos nebo olivový olej) pomáhají zachovávat hydrataci kožních buněk. Důležité je rovněž dodržovat pitný režim – ideální pro pleť je čistá voda (bez bublinek a dalších dodatků, jako jsou sladidla, barviva apod.). Dobře hydratovaná pokožka je vypnutá, pevná a hladká na dotek a je rovněž méně citlivá na dráždivé látky a bakterie, které mohou pronikat lipidovou bariérou v horních vrstvách pokožky. Naopak dehydratovaná pleť ztrácí pružnost, je hrubší na dotek a může se projevovat svěděním, červenáním nebo dokonce zánětem. Bez potřebné vlhkosti se kožní buňky postupně zmenšují a přecházejí až do podoby jemných linek a později vrásek.

Zázračná kyselina hyaluronová
Je přirozeně obsažená v těle v podobě soli. Vyskytuje se především v pojivové tkáni a kloubech. Její kouzlo spočívá ve schopnosti vázat vodu, díky čemuž účinně brání stárnutí pleti (jedním z charakteristických znaků mladistvé pleti je obsah vlhkosti: s věkem kůže ztrácí vlhkost, což vede ke ztrátě její pevnosti a elasticity).

Specialista z lékárny
Najde se mezi námi žena, která by netoužila po krásně hydratované pleti bez vrásek? Dopřejte si tu nejlepší péči o vaši pokožku a vyzkoušejte novinku na trhu: obličejové krémy a účinné koncentráty z řady Pharma Hyaluron s  hyaluronem ve farmaceutické kvalitě. Produkty intenzivně hydratují pokožku a účinně redukují vrásky. A navíc – nezklamou vás a zasloužíte si je!